YUNUS ÖZTÜRK : “ARACINIZ ve SİZİN SAĞLIĞINIZ İÇİN EN İYİ MARKALAR ve ÜRÜNLERLE HİZMET VERMEKTEYİZ “

Öncelikle sizi biraz tanıyalım. Yunus Öztürk kimdir?

36 yaşında evli ve 1 çocuk babasıyım. Aslen Erzurumluyum Ankara’da doğu büyüdüm. 8 yaşımdan itibaren izcilik yapmaktayım. Eğitim hayatım bittikten sonra iş hayatıma turizm sektörü ile adım attım. Burada yöneticilik yaptıktan sonra aile firmamızda (inşaat sektörü) yöneticilik yapmaya devam ettim. Araçlara büyük ilgimden dolayı ani bir kararla Türkiye’de araç sektöründe büyük bir firma da araç estetik biriminin başına geçtim ve tüm hayatım burada değişmeye başladı diyebilirim. Görevim nedeniyle sektörümüzde bulunan dağıtıcı firma sahipleri, markalar ve tedarikçiler ile yoğun mesai içerisinde bulunup sektörümüz hakkında kendi adıma büyük bilgi birikimde bulundum. Ülkemizde bulunan birçok yetkili araç satış ve servis bayilerinde başarılı çalışmalara imza attım. Artık zamanı geldi düşüncesi ile Ağustos 2020 tarihinde istifamı sunup kendi firmamı kurdum ve yetkili bir serviste taşeron firma olarak çalışmaya başladım. Mart 2021 tarihinde ise şu an sahibi olduğum Auto Estetica markasını tüm hakları ile devir alıp kendi uygulama merkezimde hizmet vermeye başladım.

Sahibi olduğunuz Auto Estetica’dan bahseder misiniz? Hizmetleriniz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteriz.

Auto Estetica markası 2011 yılında 2 ortaklı kurulan bir firmadır ve 11 yıldır aynı adreste hizmet vermeye devam etmektedir. Marka haklarını 2021 yılında devir aldıktan sonra markanın vizyonunu biraz daha geliştirip sosyal medya ve iş kollarımızda daha farklı hareket etmeye başladım. Uygulama merkezimizde, Araç renk değişimi(kaplama), araç şeffaf kaplama, seramik kaplama, detaylı temizlik, boyasız göçük onarım, cam film, kaput film, kabin içi dezenfekte, klima dezenfekte ve daha bir çok hizmet vermekteyiz.

Araç estetiği sektöründe başarılı firmalardan birisiniz. Araç estetiğini sizden dinlemek isteriz. Nedir araç estetiği? Bu işlemin araç için olan önemine değinebilir misiniz?

Firmam adına teşekkür ederim. Araç estetiği ülkemizde tam anlamıyla oturmuş bir sektör değil aslında. Estetik işin içine girince yeniden onarma güzelleştirme vs. anlaşılabiliyor ama genel adı bu olduğu için bizlerde kullanıyoruz. Yaptığımız işlemler, müşterilerimizin aracını koruma altına almak ve araçlarının güvenliğini arttırmak diyebilirim.

İşlemlerin araç için önemi uygulamaya değişmektedir. Her uygulamanın araç için önemi çok büyüktür. Örneğin, şeffaf ürün kaplama işleminde araç yedi ile on yıl arasında kullanıma bağlı olarak parlak kalır ve üzeri kir tutmaz duruma gelir. Ayrıca ürün, çizilmelerde ısı ile birlikte kendisini yenileyerek bütün çizikleri müdahale etmeden yok etme özelliğine sahiptir.

Araç estetiği ile aslında araçları bir nevi koruma altına alıyorsunuz. Bu uygulama sırasında araçlar hangi uygulamalardan geçiyor? 

Öncelikle şunu belirtmek isterim, müşterilerimiz araçlarını teslim alırken form doldurmaktayız. Uygulama merkezimiz 24 saat kayıt altında ve sigortalı işletmedir. Uygulama süresince müşterilerimizin araçları uygulama merkezimizin içerisinde kalmaktadır. Dileyen müşterilerimize canlı kamera kayıtlarını göndermekteyiz.

Yaptığımız uygulamaya göre işlemler değişmektedir. Aldığımız ücretin karşılığını verebilmek için hassas ve özenli çalıştığımızı belirtmek isterim bu sebeple sektörümüzde bazı firmalar 3-4 saat içerisinde müşterilere aracı teslim ediyorlar biz firma olarak bu durumu asla doğru bulmuyoruz ve uygularımızın genelini en az 2 iş günü içerisinde sonlandırıyoruz. Bunun bir çok sebebi var ama kısaca işimizi hakkı ile yapmaya çalışıyoruz diyebilirim.

Uygulamalarımızın aşamaları sırası ile;

Araç renk değişimi ve şeffaf kaplama 3 iş günü sürmektedir. İlk başta aracın ek parçalarının(trim) söküm işlemleri gerçekleşir. Aracın alt zemini hazırlanır kaplama işlemi biter ve tekrar sökülen parçalar takılır.

Boya koruma ve seramik kaplama 2 iş günü sürmektedir. Her iki uygulama için de  ilk olarak araç tamamen yıkanır killeme işlemi yapılır. Kalın ve ince pastalar uygulandıktan sonra hare giderici uygulanır ve araç tekrar yıkama aşamasına geçer. Son aşamada boya koruma uygulaması yapılacaksa boya koruma cilası uygulanır, seramik kaplama uygulaması yapılacaksa seramik kaplanır ve daha sonrasında araç teslim aşamasına geçer.

Detaylı temizlik uygulaması 2 iş günü sürmektedir. İşletmemiz her uygulama da hassas olduğundan bu uygulamada sektörümüzdeki firmaların bir çoğundan farklı uygulama gerçekleştirmektedir. Aracın durumuna göre tamamen koltuklar ve çıkabilen parçaların hepsini söküp tek tek temizlemekteyiz kuruma aşaması gerçekleştikten sonra araç teslim aşamasına gelmektedir.

Cam film uygulamamız ortalama 3 saat sürmektedir. Müşterimizin istediği renk tonu uygulanmaktadır. Yasal olarak şu anda 1 ve 2 numara uygun olduğundan bu renk tonlarını kullanmaktayız.

Kaput film uygulamamız ortalama 3 saat sürmektedir.

Göçük onarım işlemimiz aracın durumuna göre 1 saat ila 3 gün arasında değişmektedir.

Araç kabin içi dezenfekte ve klima dezenfekte ortalama 1 saat sürmektedir.

Araç sahibi olanların araçlarına mutlaka yaptırması gereken uygulamalar nelerdir? Uzman görüş ve tavsiyelerinizi almak isteriz.

Şeffaf ürün kaplanması araç için mutlaka yapılması gereken bir uygulama aslında. Araçın üzerine gelen taş izleri, kuş pislikleri, çizikler hepimizin canını sıkmakta bu sebeple şeffaf uygulama yaptırarak bunların tamamının önüne geçmiş olursunuz.

Cam film uygulaması genelde estetik olarak bilinir ama aslında güneş ışınlarını (uv) keserek araç içerisinde tasarruf sağlamanızı sağlar. Bununla birlikte bir çok faydası vardır. Dezavantajı da vardır aslında koyu bir ton yani 3 numara ve daha koyu tonlarda özellikle hava karardığında park ederken sorunlar yaşanabilir.

Klima veya kabin içi dezenfekte mutlaka yapılması gerekir. Araç içerisinde veya klima içinde zamanla çok fazla bakteri barınmaktadır. Bununla birlikte hastalıklarımız vs farkında olmadan artmaktadır bu sebeple sağlık için mutlaka yapılması gerekmektedir hatta ilk sıraya bu uygulamayı koyabilirim.

Şunu da söylemek isterim ki, her uygulamanın faydası kullanıcı veya araç için değişmektedir, bu sebeple tüm uygulamalarımızı öneririm lakin müşterilerimizin tercihine göre önerimiz değişmektedir.

Güncel kampanyalarınızdan bahseder misiniz?

Şu an için güncel bir kampanyamız yok ama zaman zaman sosyal medya hesaplarımızdan kampanyalarımız ve hediyelerimiz oluyor.

Şöyle bir kampanyayı birlikte başlatmak isterim, siz değerli Başkent Postası okurlarına tüm uygulamalarımızda geçerli 1 sene boyunca %10 indirim sözü verelim.

Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

Öncelikle bana değerli köşenizde yer ayırdığınız için teşekkür ederim.

Aracınız ve sizin sağlığınız için en iyi markalar ve ürünler ile hizmet vermekteyiz. Bilgi için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (@autoestetica) takip ederek güncel uygulamalarımızı takip edebilirsiniz.

Uygulama merkezimize her zaman beklerim, bizzat işletmede mesai harcamaktayım, sizleri misafir etmekten onur duyarım.

 

Kaynak: https://baskentpostasi.com/roportaj/auto-estetica-kurucusu-yunus-ozturk-ile-cok-ozel-roportaj-r272.html

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir